Studio JP, Wijk aan Zee

Maand: oktober 2022

Troostend Licht & Lichtbeeldenavond

WIJK AAN ZEE – De groep WaZ3 maakte het lied Troostend Licht  bij de fototentoonstelling Troostend Licht met fotografie van Saskia Dommisse en van Ronald van Tunen. Tekst en muziek van het liedje: WaZ3, video: WaZ3 en Ronald van Tunen, Special Guest: David van Aalderen – viool, recording: Badgastenkerkje.

Op 4 april ’23 is er in het kerkje een Lichtbeeldenavond met nieuwe foto’s van Ronald van Tunen. U bent van harte welkom bij deze projectiëxpositie.


O moeder

Een Liedje van Hubert Giraud en Phil Trim gezongen en gespeeld door JP van der Meij & Friends en opgenomen in het Badgastenkerkje.

Er is geen wezen op aarde dat zoveel vereerd wordt en ook zoveel verwijten krijgt als de moeder. Moeder de vrouw. Moeder natuur. Zolang ze er is lijkt het zo vanzelfsprekend. De tekst van Phil Trim gaat over afdwalen van huis en na veel belevenissen terugkeren en daar, waar eens de moeder was, een leegte aantreffen, ‘geen moe’r’, en over gevoelens en inzichten die dit oplevert. En dat allemaal in een popliedje van een paar minuten.

Oh Mamy – JP van der Meij & Friends

Zang: Jan Paul van der Meij, Marian de Boer, Ronald van Tunen, Lyda Gertenbach, Maks, Nanon Lahnstein, Inez van den Eijnden, Annemarieke Bechtold, Saskia Dommisse, Merei Dekker. Alle instrumenten: JP, special guests : Maks: gitaar en Wout Folmer: bas.

Moeder is het fundament, de basis

Keltisch moeder en kind symbool
Lees verder

De Kuddegeest bezongen

WIJK AAN ZEE – Inwoners van het zeedorp die normaal pop, rock of jazz zongen of in een zangkoor of alleen maar onder de douche brengen liedjes weer tot leven uit de klassieke tv-serie ‘Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen meneer? ‘ die in 2004 ook als musical in de theaters is uitgevoerd. In de studio van het Badgastenkerkje zongen wij de zangpartijen in van ‘onze’ Hamelen-liedjes. In deze aflevering het lied: ‘Kom in de kudde’ de Yin uitvoering.

Zang: Annemarieke, Elli, Milly, Marc, alle instrumenten: Jan-Paul

Lees verder

The World We Knew

WIJK AAN ZEE – Liedje uit 1967 van Frank Sinatra, nu gezongen en gespeeld door Jan Paul van der Meij & Friends. The World We Knew (over and over) is gecomponeerd door Carl Sigman, Herbert Rehbein en Bert Kaempfert.

Zang en alle instrumenten: JP van der Meij, zang: Saskia en Merei, recording: Badgastenkerkje Wijk aan Zee

Lees verder

Foto-expositie “Dorpelingen”! iedere zaterdag open t/m 17 december

WIJK AAN ZEE – Tot en met 17 december is de expo Dorpelingen iedere zaterdag te bezichtigen van 13:00- 17:00 in het Badgastenkerkje. Fotograaf Hans de Bruijn is dan aanwezig in het Badgastenkerkje en het door Roetz uitgegeven Dorpelingenboek met alle foto’s van de tentoonstelling is (zo lang de voorraad strekt) te koop a 30 euro. Bezoek ook café de Zon aan de Voorstraat, waar het completerende deel van de dorpeling-portretten is te zien.

Lees verder

Het loslaten van de controle gaat vanzelf en het is begonnen

Het Chinese teken bovenaan deze pagina, weet je wat het betekent? Het staat voor: Tao, de weg van de natuur, die gaat vanzelf. Verderop in dit artikel lees je hoe je heel eenvoudig dit gevoel kunt ervaren. Ondanks de welvaart waarin we leven en ondanks de stapels boeken waarin we kunnen lezen hoe we gezond en gelukkig kunnen worden, zijn er meer mensen dan ooit tevoren die worstelen met het leven, die last van angsten hebben, somber zijn, wakker liggen, die iedere dag overeten en zich nog steeds leeg voelen of burn-out zijn. Zien we misschien iets over het hoofd in de manier waarop we denken over het bestaan?

Zien we misschien iets over het hoofd ?

Lees verder

Alles wat mooi is is onlogisch en onzakelijk.. altijd

WIJK AAN ZEE – Mensen zijn er enorm in geïnteresseerd om te pakken wat ze pakken kunnen. Iedereen is er op uit om te krijgen en niemand schijnt van geven te houden. Mensen zijn terughoudend met geven; heel voorzichtig. Als ze het al doen, geven ze alleen iets om te krijgen en bekijken ze het vanuit een zakelijk oogpunt: ‘voor wat hoort wat’. Ze houden altijd in de gaten dat ze meer krijgen dan ze geven- dat is voordelig, zakelijk, economisch. En de anderen… die doen hetzelfde..

Zakelijkheid is het lelijkste ter wereld, een (nood)-zakelijk kwaad

Lees verder

Nieuw jasje voor Coornhert-lied uit 1603

WIJK AAN ZEE / BEVERWIJK- Vanuit de Grote Kerk in Beverwijk kwam de vraag of wij iets konden doen met een liedje uit het jaar 1603 ter gelegenheid van de Coornhert-dag 2022 in de Grote Kerk op 29 oktober.

Zang en gitaar: André Uitgeest, zang en gitaar: Ab Winkel, zang en overige instrumenten: Jan Paul van der Meij, in het Badgastenkerkje Wijk aan Zee. Bewerking van de tekst en melodie: Ab Winkel.

Van het kind

Hoe de wereld zich niet laat beteugelen door wetenschap en liefde

Lees verder

© 2025 Badgastenkerkje

Thema gemaakt door Anders NorenBoven ↑